wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendář
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálně :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Přehled modelů
.: Aktuality :.
> Nová Škoda Superb - víc než jen nový design
3. března 2008

Nová Škoda Superb s délkou 4.838 mm, šířkou 1.783 mm, výškou 1.461 mm a rozvorem 2.761 mm nabídne řadu zajímavých technických řešení jako např. systém adaptivních světlometů s tzv. corner funkcí, novou verzi elektronicky kontrolované klimatizace, nebo automatického parkovacího asistenta. Při vývoji vozu byl kladen důraz na bezpečnost, nový Superb pochlubí mimo jiné nadstandardním počtem devíti airbagů.
Nová Škoda Superb může být poháněna jedním ze tří zážehových motorů nebo některým ze tří vznětových motorů. Výkony se budou pohybovat od 77 do 191 kW...

> Nová Škoda Fabia Combi
11. září 2007
ŠkodaAuto na letošním autosalonu IAA ve Frankfurtu představuje následníka Fabie Combi.
Nová Fabia Combi obsahuje hlavní designové linie modelu Fabia a svou koncepcí má ambici stát se stylovým rodinným vozem. Ve srovnání s předchozím modelem došlo k mírnému nárůstu vnějších rozměrů karoserie, což se znovu pozitivně projevilo v nabídce vnitřního prostoru zejména pro cestující vzadu. Nová Fabia Combi je o 7 mm delší a o 46 mm vyšší. Délka 4239 mm, stejně jako šířka 1642 mm a výška 1498 mm tvoří dobrý základ pro prostorný interiér.
Znatelně vzrostla velikost zavazadlového prostoru, jehož základní objem nyní činí 480 l...
> Nová Škoda Octavia Scout - partner pro práci i volný čas
14. února 2007
ŠkodaAuto rozšiřuje paletu nabízených modelů o atraktivní verzi Octavia Scout, která značce otvírá prostor pro další expanzi v dynamicky rostoucím segmentu vozů pro volný čas.
Octavia Scout vychází z modelu Octavia Combi 4x4. K jejím trakčním schopnostem a vnitřnímu prostoru s velkým zavazadlovým objemem (až 1620 l) přidává více individuality a robustnosti. Její světlá výška je ve srovnání s klasickým modelem s pohonem pouze předních kol větší o 40 mm a oproti modelu Octavia 4x4 o 16 mm. To je základ pro ještě snazší překonávání špatných cest s vyjetými kolejemi či úseků s nezpevněným povrchem...
> Nová Škoda Fabia - následník úspěšného kompaktního vozu se představuje
11. prosince 2006
Aktualizováno: 22.ledna 2007
Světová premiéra nové generace vozu ŠkodaFabia proběhne na Autosalonu v Ževě v březnu 2007. Následně bude nový model uveden na evropské trhy.
Nová Škoda Fabia se vyznačuje všemi hlavními rysy, které přivedly již více než 1,5 milionu zákazníků ke koupi první generace a které ještě dále rozvíjí.
Vnějšími rozměry (3992 mm x 1642 mm x 1498 mm) patří nová Fabia mezi největší vozy ve své třídě. Pro nový vůz Fabia je připraveno celkem sedm motorů – čtyři benzinové a tři dieselové.
> Škoda Joyster - premiéra inovativní studie kompaktního vozu
28. září 2006
Na letošním autosalonu v Paříži představuje ŠkodaAuto ve světové premiéře novou designérskou studii – Škoda Joyster. Jde o třídveřový kompaktní vůz pro volný čas s dynamickými tvary a pohonem předních kol. Oslovuje především mladou generaci, a to nejen svěžím designem, ale také vysokou mírou komfortu a neobvyklými možnostmi moderní komunikace. Studie Joyster dokazuje tvůrčí sílu mladého týmu designérů, kteří pod vedením Jense Manskeho vytvářejí nová jednoduchá a promyšlená řešení v duchu hesla "Simply clever".
> Škoda Roomster - první fotografie nového modelu
25. ledna 2006
ŠkodaAuto prezentuje první oficiální snímky nového vozu ŠkodaRoomster, který se stane čtvrtou modelovou řadou automobilky. Roomster představuje pro značku Škoda nejen krok do nového segmentu, ale také vykročení do nové etapy rozvoje firmy.
Roomster byl poprvé představen v roce 2003 jako designová studie na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Příznivý ohlas motoristických novinářů a mnoho dotazů potenciálních zákazníků vedly k rozhodnutí vyvinout sériovou podobu vozu. Po necelých dvou a půl letech nyní ŠkodaAuto představí novou ŒkoduRoomster poprvé veřejnosti v enevě.
> Za méně než 1000 EUR 31 státy Evropy
3. listopadu 2005
Škoda Fabia s novým motorem 1.4 TDI na úsporné jízdě, dlouhé 18 000 km.

Mistr světa v úsporné jízdě, Gerhard Plattner vyrazí s vozem Škoda Fabia 1.4 TDI z Hamburku, vybaven pouze 1000 EUR, na cestu po 31 zemích Evropy, při níž urazí 18 000 kilometrů.
Cílem je, aby z těchto 1000 EUR na pohonné hmoty ještě něco přivezl domů...
> Škoda Auto vyrobila od spojení s koncernem Volkswagen již 5 000 000 vozů
1. listopadu 2005
Již 5 000 000 vozů vyrobila ŠkodaAuto od roku 1991, kdy se stala součástí koncernu Volkswagen. Pětimilióntým automobilem, který sjel 1. listopadu 2005 ve 13:00 z montážní linky továrny v Mladé Boleslavi, se stala nová Škoda Octavia Ambiente s benzínovým motorem 1.6 MPI/75 kW. Jubilejní vůz v béžové metalické barvě Sahara věnovala společnost ŠkodaAuto Pečovatelské službě města Mladá Boleslav, která zajišŸuje pomoc 700-ti seniorům a zdravotně postiženým občanům ve středočeském kraji...
> Škoda Auto partnerem mistrovství světa v cyklistice
16. září 2005
ŠkodaAuto se počínaje letošním rokem stala oficiálním partnerem a zároveň oficiálním automobilem silničního mistrovství světa v cyklistice. To se letos koná v období 21. - 25. září ve španělském Madridu. Současně se stala sponzorem a oficiálním automobilem mezinárodní cyklistické unie (UCI). Smlouva byla podepsána do roku 2007 a Škoda tak pokračuje v úspěšné podpoře cyklistického sportu, do něhož vkročila partnerstvím s legendární Tour de France...
> Designová studie Škoda Yeti II představena ve Frankfurtu
13. září 2005
Na letošním frankfurtském autosalonu však není nová Octavia RS jedinou lahůdkou na stánku firmy ŠkodaAuto. Automobilka totiž připravila ještě jedno překvapení, o kterém neměl nikdo ani tušení - designový koncept otevřeného vozu s odnímatelnou pevnou nebo plátěnou střechou. Koncept je založen na bázi studie Škoda YETI, představené v březnu na jubilejním 75. autosalonu v Ženevě... - na takové auto střešní nosiče nedáte...

[Tapety na plochu v rozlišeních 800x600, 1024x768, 1280x1024]
> STARŠÍ ZPRÁVY
C 2001 - 2009 ŠKODA AUTO | Powered by Aleš Vaněk | všechna práva vyhrazena