wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Nová Škoda Fabia - následník úspešného kompaktního vozu se predstavuje :.
Nová Škoda Fabia se vyznacuje všemi hlavními rysy, které privedly již více než 1,5 milionu zákazníku ke koupi první generace a které ješte dále rozvíjí. Nová Fabia se tak muže ve své tríde pochlubit nejvetším prostorem pro kolena a hlavy cestujících na zadních sedadlech a dostatkem prostoru pro pohodlné cestování.

Vnejšími rozmery (3992 mm x 1642 mm x 1498 mm) patrí Fabia mezi nejvetší vozy ve své tríde. Celková délka vozu vzrostla s novým designem nárazníku. Interiér nabízí více místa posádce na predních i zadních sedadlech. Zavazadlový prostor má základní objem 300 l a po sklopení zadních sedadel se muže zvýšit až na 1163 l.

Ke spolehlivosti, prostornosti, dobrým jízdním vlastnostem, bezpecné konstrukci a zajímavému pomeru ceny a užitné hodnoty se pridává nová karoserie se svežím designem, širokou nabídkou vnejších barev a kombinací kvalitních materiálu a barev v interiéru.

Velká pozornost byla rovnež venována oblasti bezpecnosti. Nove mohou být cestující na predních i zadních sedadlech chráneni hlavovými airbagy. Na zadních sedadlech lze upevnit detskou sedacku pásem Top-Tether, který pri prípadném celním nárazu omezuje pohyb horní cásti detské sedacky vpred.

Pri vývoji a konstrukci automobilu a jeho výbav byly použity nejnovejší technologie, jako napr. virtuální realita. S novým modelem prináší znacka Škoda také ve své nejmenší modelové rade možnost zvolit místo petistupòové manuální prevodovky šestistupòovou automatickou prevodovku Tiptronic nebo elektronicky rízenou klimatizaci Climatronic. V oblasti komunikacních technologií nabízí nová Fabia originální prípravu pro telefon GSM s technologií Bluetooth nebo audiosystémy s možností pripojení externích zarízení, jako jsou prehrávac MP3 nebo iPod.

Pro novou generaci vozu Škoda Fabia je pripraveno celkem sedm motoru – ctyri benzinové a tri dieselové. Oba populární benzinové tríválce nyní disponují zvýšeným výkonem a poskytují tak vozu ješte vetší pružnost.
Benzinové motory: 1.2 HTP/44 kW, 1.2 HTP/51 kW, 1.4 16V/63 kW a 1.6 16V/77 kW (také s automatickou prevodovkou)
Dieselové motory: 1.4 TDI PD/51 kW, 1.4 TDI PD/59 kW (také s DPF), 1.9 TDI PD/77 kW (také s DPF)

Svetová premiéra nové generace vozu Škoda Fabia probehne na Autosalonu v Ženeve v breznu 2007. Následne bude nový model uveden na evropské trhy. Výroba karosárských verzí Fabia Combi a Fabia Sedan první generace bude pokracovat i nadále.
.: Nová Škoda Fabia hatchback 3dv (fotomontáž) :.
Aleš Vanek © Copyright 2001-2005