wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Nová Škoda Octavia Scout - partner pro práci i volný cas :.
ŠkodaAuto rozširuje paletu nabízených modelu o atraktivní verzi Octavia Scout, která znacce otvírá prostor pro další expanzi v dynamicky rostoucím segmentu vozu pro volný cas.

Octavia Scout vychází z modelu Octavia Combi 4x4. K jejím trakcním schopnostem a vnitrnímu prostoru s velkým zavazadlovým objemem (až 1620 l) pridává více individuality a robustnosti. Její svetlá výška je ve srovnání s klasickým modelem s pohonem pouze predních kol vetší o 40 mm a oproti modelu Octavia 4x4 o 16 mm. To je základ pro ješte snazší prekonávání špatných cest s vyjetými kolejemi ci úseku s nezpevneným povrchem.

Novinka v modelové rade Octavia je s délkou 4581 mm o zhruba jeden centimetr delší, 15 mm širší a 13 mm vyšší než Octavia Combi 4x4. Vnejší robustnost vozu zvýrazòuje nový prední a zadní nárazník, bocní ochranné lišty a nástavce prahu. Vuz má standardne cerné podélné strešní nosice, pod hlavními projektorovými svetlomety jsou v nárazníku integrované prední mlhovky, na prazích ozdobné lišty s nápisy Scout a na blatnících ochranné lemy. Prední i zadní cást vozu chrání zespoda velký nájezdový kryt. Standardem jsou rovnež 17" litá kola Proteus, jejichž optimalizovaný tvar brání jejich poškození pri jízde v terénu. Záï vozu Octavia Scout zdobí nápis s oznacením modelu a leštená koncovka výfuku z ušlechtilé oceli.

V interiéru zaujme kuží obšitý volant, hlavice radicí páky a madlo parkovací brzdy. Pod prední loketní operkou se nalézá praktický a objemný Jumbo-Box, speciálne pro vuz Octavia Scout byly pripraveny zvláštní potahové látky sedadel a pevné madlo na prístrojové desce pred spolujezdcem.

Vuz Škoda Octavia Scout si zákazníci budou moci objednat s jedním ze dvou výkonných ctyrválcových motoru. Benzinový motor 2.0 FSI má výkon 110 kW (150 k) a nejvetší tocivý moment 200 Nm pri 3500 min-1, turbodiesel 2.0 TDI PD disponuje 103 kW (140 k) a 320 Nm pri 2600 min-1. Motor 2.0 TDI je zároveò vybaven bezúdržbovým filtrem pevných cástic (DPF). Oba motory jsou spojeny s šestistupòovou prímo razenou prevodovkou.

Octavia Scout používá osvedcený systém pohonu všech kol, který prokázal své prednosti již v modelu Octavia Combi 4x4. Systém pracuje s promenným rozdelováním tocivého momentu mezi koly prední a zadní nápravy podle jejich okamžitých trakcních schopností, a to prostrednictvím mezinápravové lamelové spojky Haldex.

Škoda Octavia Scout bude na trh uvedena v breznu.
Aleš Vanek © Copyright 2001-2005