wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
  > ceník a výbavy
  > barvy a potahy
  > technická data
  > fotogalerie
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Škoda Fabia :.
Nejmenší modelová rada ŠkodaFabia je jako jedna z mála ve své tríde nabízí zákazníkum rovnou tri karosárské verze - kompaktní hatchback, prostorné a elegantní kombi, i klasický sedan. Vzhled vozu navazuje na designérský styl automobilu Škoda zahájený Octavií první generace, který však fabia interpretuje v ponekud emocionálnejším duchu. Ten se projevuje zejména "usmevavou" prídí což je zásluha zvláštního tvaru svetlometu. Velkorysá výška karosérie a pomerne dlouhý rozvor umožnily dobré využití obestaveného prostoru. Dvere zavazadlového prostoru u hatchbacku a kombi jsou opatreny malým spoilerem navazujícím na linii strechy a stíracem. U sedanu je víko zavazadelníku ukonceno odtrhovou hnanou a uloženo na vyspelých víceprvkových závesech. Jednou z priorit pri vývoji vozu byla pasivní bezpecnost, což se projevuje v tomto segmentu nadprumernou robustní karosérie. Po peti letech od uvedení verze hatchback na trh, prošly všechny tri její karosárské varianty faceliftem - dostaly stylovejší vnejší "kabát" a zmen doznal i interiér. Již na první pohled je znatelná výrazná zmena designu prední cásti karoserie a to zejména nárazníku, nový tvar dostaly prední mlhové svetlomety a otvory pro vstup vzduchu. Pri pohledu zezadu urcite neprehlédnete nový design zadní skupinové svítilny. K dispozici jsou nové kryty kol i litá kola s novým designem.
Nove tvarovaný je ctyrramenný volant, prístrojová deska má nyní na povrchu dva dezény a dokonale ladí se všemi barevnými variantami interiéru s novými potahovými látkami. Nová grafika kombi prístroje znamená výbornou citelnost údaju a perfektní prehlednost. Príjemné zelené podsvetlení nerozptyluje pozornost a neunavuje oci ani pri dlouhé jízde. Ve standardní výbave všech Fabií je výklopná schránka na nápoj v prístrojové desce, ve které je navíc držák na tužku (u vozu vybavených klimatizací je možné nápoj i vychladit). Komfort neobvyklý u mnoha jiných znacek této kategorie patril vždy mezi nejvetší prednosti Fabie. Doprát si u své Fabie mužete napríklad elektrické ovládání a vyhrívání vnejších zpetných zrcátek, elektrické ovládání oken, klimatizaci s automatickou regulací, chlazené schránky, tempomat, výklopný držák nápoju v prístrojové desce, nebo napríklad praktický odkládací prostor pro deštník u Fabie Combi jsou jen malým výctem výbav, které mohou z Vaší cesty novou Fabií ucinit opravdový zážitek. V nabídce mimorádných výbav nechybí napríklad xenonové svetlomety, parkovací senzory nebo navigacní systém s dynamickým modulem, který nyní komunikuje také cesky (s novým navigacním CD cR).
Základní objem zavazadlového prostoru hatchbacku ciní 260l, zavazadelník kombi pojme 426l a sedanu 438l. U všech trí karosárských variant je možné zavazadlový prostor výrazne zvetšit sklopením zadního sedadla. Podvozek fabie používá osvedcená technická rešení. Prední náprava je tvorena spodními prícnými rameny, vzperami McPherson a prícným stabilizátorem. Vzadu nalezneme podélná vlecná ramena spojená zkrutnou príckou. Na prední nápravu se montují kotoucové brzdy s vnitrním chlazením, zadní kola zpomalují kotouce (od 74 kW). Hrebenové rízení je standarte vybaveno elektro-hydraulickým posilovacem.
Každého zájemce zcela jiste uspokojí nabídka pohonných jednotek. Moderní základní motor je škodovácký tríválec 1.2 HTP o výkonu 40 kW. Následuje jeho výkonnejší verze, která dává 47 kW. Pro nárocnejší zákazníky je urcen moderní šestnáctiventilový motor 1.4 16V, který dává 55 nebo 74 kW. Jeho slabší provedení lze získat i se ctyrstupòovou automatickou prevodovkou. Nejvýkonejší benzinová Fabia má motor 2.0 MPI s výkonem 85 kW. Pro príznivce dieselových motoru je pripravena ctverice vyspelých agregátu s prímým vstrikováním paliva. Nepreplòovaná verze 1.9 SDI dává 47 kW. Preplòované provedení vybavené vysokotlakým vstrikovacím systémem Pumpe-Düse se chlubí od 55kW (v prípade moderního maloobjemového tríválce 1.4 TDI), až po variantu 1.9 TDI s 96kW ve sportovním provedení RS, doplnený šestistupòovou prevodovkou, dodává Fabii vynikající dynamické parametry a poteší i hospodárností. K silným stránkám vozu patrí jízdní vlastnosti. Optimálne vyladený podvozek s kompromisne naladeným pérováním ciní z Fabie vuz schopný poskytnout krome komfortu i sportovní zážitky. Díky kvalitním materiálum a výbornému dílenskému zpracování prevyšuje vetšinu svých konkurentu.
Již základní provedení Junior obsahuje prípravu pro montáž strešního nosice nebo plastové kryty všech podbehu, ve vnitrní výbave nechybí airbag ridice nebo imobilizér. Pocínaje provedením Easy má Fabia nárazníky lakované v barve vozu a od verze Classic také tónovaná skla ci ctrnáctipalcová kola s velkoplošnými kryty. V interiéru pak najdete výškove stavitelné sedadlo ridice, volant nastavitelný ve dvou osách a také prípravu pro rádio se ctyrmi reproduktory. Základní výbava verze Ambiente je rozšírena o mlhovky, elektricky nastavitelná vnejší zpetná zrcátka nebo elektrické ovládání predních oken a centrální zamykání. Pripraven je i model pro nárocné. Z každého detailu Fabie Elegance vyzaruje dojem luxusu a individuality. Automatická klimatizace, tempomat a palubní pocítac jsou samozrejmostí. Kožený interiér Fleret potom dokáže povýšit celý automobil na clena vyšší spolecnosti. Milovníkum adrenalinu a sportovního stylu jízdy je urcena Fabia RS – malý a silný dravec na ctyrech kolech. Dojem z vozu umocòují xenonové svetlomety a kola z lehkých slitin s nízkoprofilovými pneumatikami. Ve sportovní designu je vyveden také zadní spoiler, nárazníky a samozrejme celý interiér. Nárocnejší zákazníci ale mají presto možnost výbírat další prvky z bohaté škály výbav na prání. Výhodný pomer ceny a užitné hodnoty ciní z Fabie tu nejlepší možnou volbu pro široké spektrum zájemcu o koupi nového vozu, a» již se rozhodují pro kteroukoli karosárskou verzi. Zákazníci mají také nyní na výber ze trí UNI barev a osmi metalíz.
©picková kvalita výroby, nejmodernejší technologie, inteligentní elektronika a nejkvalitnejší materiály jsou u Fabie stejne samozrejmé jako perfektní jízdní vlastnosti, ci mimorádná úroveò pasivní i aktivní bezpecnosti a spolehlivost.
C 2001 - 2009 ŠkodA AUTO | Powered by Aleš Vanek | všechna práva vyhrazena
ŠkodA AUTO