wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Motorsport - sezona 2005 :.
21.01. - 23.01.
Rallye Monte Carlo - asfalt (www.acm.mc)
Nejproslulejší rallye na svete je charakterizována promenlivým pocasím, které muže prinést suchý asfalt, stejne jako sníh a led - to vše navíc vetšinou na jediné rychlostní zkoušce. Pro sezonu 2005 byla zmenena tra» a z puvodní klasiky zustalo málo. Muže to znamenat, že se celá Rallye Monte Carlo pojede na suchém asfaltu.
 
11.02. - 13.02.
©védská rallye - sníh (www.swedishrally.com)
Jediná soutež, která se jede na snehu, patrí zároveò mezi nejrychlejší v celém seriálu. Úzké pneumatiky, opatrené hreby, se snaží proniknout vrstvou snehu a "zakousnout se" do zmrzlé šotoliny pod ním. Až do roku 2004 nevyhrál tuto soutež jiný, než skandinávský jezdec.
 
11.03. - 13.03.
Mexická rallye - šotolina (www.rallymexico.com)
Mexická soutež našla své místo v kalendári MS teprve v roce 2004. Ihned se ale stala jednou z nejoblíbenejších. ©otolinové trate s velmi kompaktním formátem si získaly u jezdcu velkou popularitu. Atmosféra tu pripomíná jednu velkou párty.
 
08.04. - 10.04.
Rallye Nový Zéland - šotolina (www.rallynz.org.nz)
Cesta na Nový Zéland trvá témer 24 hodin. Po príletu ale na jezdce cekají klasické a rychlé šotolinové trate. V dubnu zacíná v Aucklandu podzim a pocasí tu hraje velmi duležitou roli. Prímo ovlivòuje podmínky na tratích.
 
29.04. - 01.05.
Italská rallye - šotolina
Italská soutež se v roce 2004 poprvé prestehovala na šotolinu nádherného ostrova Sardinie. Místní trate jsou velmi rychlé, ale úzké. Velké kameny okolo cest cíhají na potrestání chyby každého z jezdcu, který se neudrží v ideální stope.
 
13.05. - 15.05.
Kyperská rallye - šotolina (www.cyprusrally.org)
Zdaleka nejpomalejší podnik svetového šampionátu, jeden s nejvrelejším prijetím pro tovární týmy. Trate na Kypru jsou zatáckovité a na mnoha místech velmi rozbité. Vyžadují opatrný a trpelivý styl jízdy, pri kterém jezdci nemohou jet na plný plyn jako obvykle.
 
03.06. - 05.06.
Turecká rallye - šotolina (www.rally-of-turkey.org)
Turecká šotolina je smesí Kypru a recka, kde se clenité pasáže strídají s rychlými sekcemi. Hladký povrch prechází v neuveritelne hrubý a naopak. Není to soutež pro slabé povahy, protože rychlostní zkoušky vedou vysoko v horách, nad rybárským prístavem v Kemeru.
 
24.06. - 26.06.
Acropolis rallye - šotolina (www.acropolisrally.gr)
Jedna z nejstarších souteží v kalendári MS našla své zázemí v meste Lamia, zhruba dve hodiny jízdy na západ od Atén. Trate jsou rychlé, ale hodne rozbité. Auta musí být velmi odolná, aby vydržela nárazy na starodávné kameny, kterými je tra» poseta.
 
15.07. - 17.07.
Argentinská rallye - šotolina (www.rallyargentina.com)
Soutež plná kontrastu. Jihoamerická zima prináší chladná rána, ale velmi horká odpoledne. ©otolinové trate patrí k nevýše položeným v celém šampionátu. Argentinci vždy vítají podnik mistrovství sveta s obrovským nadšením.
 
05.08. - 07.08.
Finská rallye - šotolina (nrf.akk-motorsport.fi)
Je Mekkou soutežáckého sportu. Nejrychlejší soutež sezony je zároveò jakýmsi vzdušným baletem. Vozy na tratích stredního Finska doslova prelétávají merené úseky pri mnoha nádherných skocích. Ujetá šotolina je hladká jako asfalt, ale vyžaduje precizní jezdecký styl.
 
26.08. - 28.08.
Nemecká rallye - asfalt (www.rallye-deutschland.de)
Nemecká soutež nabízí tradicne behem trí dnu tri ruzné asfaltové povrchy. V roce 2005 budou ale zrejme vynechány úseky ve vojenském prostoru Baumholder, címž se veškeré dení zkoncentruje do oblastí Sárska a Moselských vinic.
 
16.09. - 18.09.
Britská rallye - šotolina (www.walesrallygb.com)
Po mnoha letech se tradicne listopadová soutež presunula v roce 2004 do zárijového termínu. Její trate ale ani tak neunikly spouste bláta a dešte! Pokud by se v roce 2005 jela na suchu, útocil by tento šotolinový podnik na titul nejrychlejší soutež v šampionátu, který tradicne patrí Finské rallye.
 
30.09. - 02.10.
Japonská rallye - šotolina (www.rallyjapan.jp)
Další nový podnik v kalendári MS 2004 se pri svém debutu velmi dobre vyrovnal se všemi úkoly a byl za svoji úroveò obecne vyzdvihován. Úzké ale rychlé cesty lemují hluboké príkopy - postrach všech jezdcu, kterí se dostanou mimo tra».
 
21.10. - 23.10.
Korsická rallye - asfalt (www.rallyedefrance.com)
Rovnež známá jako "rallye tisícu zatácek", získala si korsická soutež strach nahánející reputaci. Zatáckovité trate se vinou po úbocích hor a lemují je hluboké propasti. Svuj díl strachu tu najdou i ti nejstatecnejší jezdci.
 
28.10. - 30.10.
Katalánská rallye - asfalt (www.rallycatalunya.com)
Katalánská rallye byla puvodne souteží se smíšeným povrchem. V posledních letech se ale zavedla jako ciste asfaltový podnik. Pro sezonu 2005 se presouvá na šotolinu. Podrobnosti ohledne trati nejsou zatím známy a tak jedinou jistotou je pouze vrelé prijetí španelskými fanoušky.
 
11.11. - 13.11.
Australská rallye - šotolina (www.rallyaustralia.com)
©otolinové trate v okolí Perthu jsou proslulé drobnými oblázky, kterými je pokryt jejich povrch a které jsou tak kluzké, že jízda po nich je prirovnávána k jízde po ledu. Úzké cesty jsou lemovány stromy a každý úsek dokonale proverí jezdeckou zrucnost i tech nejlepších pilotu. Je to skvelý podnik pro zakoncení celého šampionátu.
C 2001 - 2009 ŠkodA AUTO | Powered by Aleš Vanek | všechna práva vyhrazena
ŠkodA AUTO