wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Tým Škoda Motorsport mírí z Korsiky na nové trate Katalánské Rallye :.
Bez šance na oddych po Korsické Rallye se vydává tým ŠkodaMotorsport k predposlednímu podniku MS 2005, kterým je Katalánská Rallye (27. - 30. ríjna). Na její start se postaví s Fabiemi WRC 05 tri stejné posádky jako v prípade minulého podniku - Armin Schwarz/Klaus Wicha, Alex Bengue/Caroline Escudero a Jan Kopecký/Filip Schovánek.

V letošním roce se centrum souteže presunulo z Costa Brava na Costa Daurada a hostitelským mestem nebude dosavadní Lloret de Mar, ale turistické centrum Salou. Z itineráre tak zmizely nekteré rychlostní zkoušky, které ke koloritu španelské souteže neodmyslitelne patrily, vcetne proslulého úseku pod viaduktem. Na jejich místo se však vracejí nekolik let nepoužívané trate v okolí Tarragony, západne od Barcelony.
Armin Schwarz: "Katalánsko má úplne jiný charakter než Korsika. Trate si nedrží vyrovnané tempo, ale i tak jsou velmi rychlé. Vetšina povrchu na silnicích je nových, takže asfalt není tak drsný, jak býval. Rychlostní zkoušky, které znám z minulosti, se letos pojedou v obráceném smeru. Bude to tedy pro me zrejme stejne nová soutež, jako pro kohokoli jiného."
Alex Bengue: "Bude to pro me velmi zajímavá soutež. V minulosti jsem sice absolvoval seznamovací jízdy, ale letos je všechno jiné. Snad to bude znamenat, že nikdo nebude mít reálnou výhodu. Trate jsou mnohem rychlejší, než na Korsice, ale i tak je tu spousta zatácek. Pokud budeme mít dobrou prilnavost, mužeme tu zajet dost dobre."
Jan Kopecký: "Na souteži jsem už jednou startoval, ale letošní trate budou pro všechny nové. Zkušenosti z predchozích let tu tedy nebudou hrát takovou roli. Po opatrné jízde na Korsice si s chutí ve ©panelsku vyzkouším na co opravdu mám. Moc se na to teším."
Joan Sureda (manažer týmu ŠkodaMotorsport): "Osobne jsem trochu smutný z toho, že se soutež prestehovala z mého rodného kraje. Lidé z Tarragony jsou ale pro Rallye stejne nadšení. Trate jsou pomerne rychlé a verím, že našim vozum i jezdcum budou vyhovovat."

Katalánská rallye v detailech
Slavnostní start se odehraje ve ctvrtek vecer na pobreží mesta Salou. Z peti pátecních rychlostních zkoušek se dve pojedou poprvé od roku 1985 a celkem bude první etapa merit 155,82 kilometru. Dalších šest merených úseku o celkové délce 134,85 kilometru je pripraveno na sobotu a v nedeli budou na programu pouze tri. Jejich 68,08 kilometru zavede posádky až na cílovou rampu, kde je první vuz ocekáván v 13:29 hodin.
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena