wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Colin McRae podruhé v týmu Škoda Motorsport na záver sezony MS v Austrálii :.
K šestnáctému a záverecnému podniku MS 2005 mírí tým ŠkodaMotorsport na jižní polokouli. Na Australské Rallye (10. - 13. listopadu) se za volanty Fabií WRC 05 posadí vedle stabilní posádky Armin Schwarz/Klaus Wicha i Colin McRae se spolujezdcem Nickym Gristem.

Mistr sveta z roku 1995 Colin McRae s druhým startem s Fabií WRC 05 v letošní sezone ochotne souhlasil. Poprvé se s ní predstavil na zárijové Britské Rallye. Za tým ŠkodaMotorsport nastoupí v Austrálii nejzkušenejší dvojice jezdcu, která má spolecne na svých kontech 262 startu v MS a 26 vítezství. Colin zvítezil na australském podniku dvakrát, v letech 1994 a 1997. Osmkrát tu dojel do cíle a nikdy se neumístil hure než šestý.
Australskou Rallye charakterizují rychlé šotolinové trate s drobnými a neuveritelne kluzkými oblázky na povrchu. Dodavatel pneumatik Michelin opet pripraví speciální obutí, které si bude muset poradit s povrchem, favorizujícím na "zametených" tratích pozdeji startující posádky.
Colin McRae: "Austrálie je opravdu nárocná soutež. Jede se velmi rychle a stromy tu jsou hodne blízko u trati. V kombinaci s kluzkým povrchem se jedná o jednu z nejtežších souteží celého šampionátu. Patrí ale mezi moje nejoblíbenejší, protože je vždy velmi dobre zorganizovaná, panuje tu skvelá atmosféra a v minulosti jsem tu zajel pár dobrých výsledku. Budu mít perfektní startovní pozici a už se teším."
Armin Schwarz: "Austrálie je pro návštevníky skvelou zemí. Každý ví, jak nárocná místní soutež je a není to pouze kvuli specifickému povrchu. Trate totiž nemají prirozený rytmus, na jaký jsme zvyklí jinde. V každém prípade je to hezké místo pro zakoncení sezony."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Je to soutež proslulá svou nárocností, ale s Colinem a Arminem máme ten nejzkušenejší tým. Verím, že sezonu zakoncíme výsledkem, jaký si zasloužíme."

Novinky z týmu
Australská Rallye bude posledním podnikem pro Dietmara Metricha v roli hlavního inženýra týmu ŠkodaMotorsport. Rozhodl se zredukovat své pracovní nasazení a venovat se více rodine. Dietmar nastoupil do týmu v roce 1999 a byl prvním cizincem v jeho službách. "Chtel bych podekovat celému týmu za jeho úsilí a podporu behem uplynulých sedmi let. Byla to pro me velká výzva a nebylo dne, kdy bych svého rozhodnutí, pripojit se k týmu, litoval. Preji týmu ŠkodaMotorsport v budoucnosti to nejlepší a jsem si jistý, že v jeho radách je dostatek dobrých lidí, kterí budou schopni pokracovat v projektu a pracovat na dalším vývoji vozu."
ŠkodaAuto pripravila pro fanoušky týmu ŠkodaMotorsport novou kolekci oblecení a doplòku. Obsahuje tricka, polokošile, košile, vesty, svetry, bundy, cepice a batohy. Vše je možné zakoupit u autorizovaných obchodníku znacky Škoda, nebo prostrednictvím e-shopu originálního príslušenství na www.skoda-auto.cz

Australská rallye v detailech
Základnou Australské Rallye je mesto Perth v Západní Austrálii. Vedle nárocnosti svých tratí proslula také prvním zavedením tzv. diváckých rychlostních zkoušek. Strhující paralelní souboje pred zraky diváku nebudou chybet ani v letošním roce.
Dva prujezdy "supererzetou" Gloucester Park zahájí soutež ve ctvrtek vecer. V pátek již bude na posádky cekat osm lesních úseku v oblasti Murray Pines a vecer se opet vrátí na Gloucester Park. Celkem ujedou behem prvního dne 129,73 merených kilometru. V sobotu se dení presune do okolí North Bannister, kde je pripraveno dalších sedm rychlostních zkoušek o celkové délce 122,34 kilometru. Také druhou etapu zakoncí dva prujezdy Gloucester Parkem. Záverecný den tvorí šest merených úseku (103,32 kilometru) v regionu Helena. Po zdolání všech 355,39 kilometru je první vuz ocekáván na cílové rampe v Perthu ve 14:45 místního casu (7:45 SEc).
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena