wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Australská Rallye :.
Ze tretího místa pouhé tri rychlostní zkoušky pred cílem Australské Rallye nemohl Colin McRae naplnit svuj sen, že privede Fabii WRC 05 na stupne vítezu. Patrilo mu tretí místo a byl pripraven k útoku na druhou pozici Harriho Rovanperäho, se kterým o ni svádel boj po vetšinu souteže. Jindy rutinní výmena spojky trvala mechanikum déle, než se predpokládalo a výsledkem bylo Skotovo odstoupení ze souteže. Armin Schwarz dosáhl pri posledním startu v MS svého nejlepšího umístení v sezone - 8.místa :-) .

První etapu Australské Rallye zakoncil Colin McRae s Fabií WRC 05 na tretí pozici absolutního poradí. Skotský jezdec tak dokonale využil výhody své startovní pozice. Jeho týmový kolega Armin Schwarz je pri svém posledním startu v mistrovství sveta po prvním dni jedenáctý.
Na tratích, vedoucích územím Západní Austrálie, se musejí jezdci vyporádat s nástrahami zvláštního povrchu. ©otolinové cesty pokrývají drobné a velmi kluzké oblázky, které se prujezdem vozu z ideální stopy vymetají. Jezdcum, startujícím do rychlostních zkoušek pozdeji, tak poskytují velkou výhodu.
Colin vyjíždel na tra» jako ctrnáctý, již na témer cistou a tvrdou šotolinu. Do prvního mereného úseku však odstartoval opatrneji, protože se potreboval s Fabií WRC po delší pauze opet sžít. Hned na následujícím ale zajel druhý nejrychlejší cas (shodný se Sebastienem Loebem) za domácím Chrisem Atkinsonem. Tím se posunul na šesté místo prubežného poradí a dalšími casy v TOP10, vcetne ctvrtého na RZ7, se propracoval až na tretí pozici. Po odstoupení Sebastiena Loeba na RZ9 mu patrila druhá prícka, tesne pred Francoisem Duvalem. V záverecném souboji na trati divácké rychlostní zkoušky však svuj nepatrný náskok neudržel a skoncil tretí, 1,4 sekundy za Belgicanem.
Pro Armina nezacala soutež dobre již na vcerejším shakedownu. Pri nárazu do stromu vážne poškodil pravou zadní cást své Fabie WRC 05. Mechanici však odvedli skvelou práci a vuz se jim podarilo do startu vecerních diváckých rychlostních zkoušek uvést do puvodního stavu.
Colin McRae: "Dnešek vyšel presne podle plánu. Na první erzete jsem jel trochu pomaleji, ale pak jsem se rozjel naplno. Samozrejme nám pomohla startovní pozice, ale také auto bylo velmi dobré. Pokud pojedeme stejným zpusobem i zítra, kdo ví, jaký výsledek se nám muže podarit."
Armin Schwarz: "Je to moje poslední soutež, ale pred startem jsem byl nervózní, jako bych jel v MS naopak poprvé. Trate jsou tu velmi zrádné a clovek udelá snadno chybu. Nepouštím se do žádného riskování a snažím se vuz udržet na trati."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Colin se držel presne našich instrukcí pro dnešní den. Využil své startovní pozice a jel naplno. Pro zítrek, kdy se na tra» vyráží v obráceném poradí, má opet velmi dobré místo. Verím, že tento výsledek dokáže prinejmenším udržet."

Behem druhé etapy Australské Rallye se posunul Colin McRae na druhé místo a opet využil výhodného postavení na startu, které si vybojoval behem vcerejšího dne. Armin Schwarz je s druhou Fabií WRC 05 v prubežném poradí desátý.
Den zahájila série peti rychlostních zkoušek bez servisní prestávky. Colin prišel hned v prvním mereném úseku o možnost radit s pomocí automatiky. Na každé rychlostní zkoušce pak ztrácel nekolik sekund kvuli manuálnímu razení rychlostních stupòu, což umožnilo Harrimu Rovanperämu aby skotského jezdce predstihl. Na záverecném úseku série však Colin vybojoval svou pozici zpet a po odstoupení Pettera Solberga, jehož vuz poškodila srážka s klokanem, prijel do servisní zóny jako druhý jezdec prubežného poradí. Na vedoucího Duvala ztrácí 27,1 sekundy.
Armin se behem dne posunul na desáté místo a zajel druhý nejrychlejší cas na dnešní tretí rychlostní zkoušce. V prubehu své poslední souteže MS však ani nadále nijak neriskuje.
Colin McRae: "Ztratili jsme dopoledne nejaký cas kvuli problémum s razením, ale nebylo to tak zlé. Snažím se co mohu, abych vyhrál bitvu s Harrim a pokouším se držet Francoise pod tlakem. Když si uvedomím, že v souteži jsem s autem nenajel ješte ani 600 kilometru, mohl bych být s druhým místem spokojený. Pokud je ale nejaká šance na vítezství, tak se o nej chci vždy pokusit. Fabia WRC je dost dobrá na to, aby zajela casy, jaké jsou k tomu potreba."
Armin Schwarz: "Dnešek byl celkem zábavný. Pri druhých prujezdech už je tra» dost rozbitá a je treba se vyhýbat cetným výmolum. Když je ale hladká, je možné si užívat jízdu smykem a pobavit pri tom i diváky. Na erzetách jich je spousta."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Dnes jsem se byl podívat na rychlostní zkoušku s proslulými skoky. Musím ríct, že Colinuv styl byl ze všech nejúchvatnejší. Velmi na me také zapusobilo, kolik fanoušku má i na opacné strane zemekoule. Je to opravdová hvezda."

V poslední etape Australské Rallye pouhé tri rychlostní zkoušky pred cílem nemohl Colin McRae naplnit svuj sen, že privede Fabii WRC 05 na stupne vítezu. Patrilo mu tretí místo a byl pripraven k útoku na druhou pozici Harriho Rovanperäho, se kterým o ni svádel boj po vetšinu souteže. Jindy rutinní výmena spojky trvala mechanikum déle, než se predpokládalo a výsledkem bylo Skotovo odstoupení ze souteže. Armin Schwarz dosáhl pri posledním startu v MS svého nejlepšího umístení v sezone - 8.místa.
Hlavní inženýr týmu, Dietmar Metrich, se rozhodl vymenit spojku na Colinove Fabii WRC kvuli obavám, že by nemusela poslední tri merené úseky vydržet. Jindy bezproblémová práce však neprobíhala podle plánu a hodiny tikaly neúprosne. Colin McRae tak nestihl ve stanoveném case opustit servisní zónu. Behem drívejší servisní prestávky trvala výmena prevodovky na Arminove voze pouhých 22 minut. clenové všech konkurencních týmu s napetím sledovali celé drama a když bylo jasné, že pro Colina soutež skoncila, rozlehl se servisní zónou spontánní aplaus jako výraz uznání bývalému mistrovi sveta, který mohl dosáhnou pro tým ŠkodaMotorsport nejlepšího výsledku za celou dobu jeho úcinkování v MS.
Dramatické dopoledne záverecného dne vyneslo Armina Schwarze, pri jeho posledním startu v MS, na osmé místo, což je jeho nejlepší letošní výsledek.
Colin McRae: "Je obrovské zklamání odstoupit ze souteže tak blízko cíle. Verili jsme si, že se dostaneme pred Harriho na druhé místo, ale bylo to k nicemu, protože se nepodarila rutinní výmena spojky. Neco takového se muže stát kdykoli a v jakémkoli týmu, ale frustrující je, že se to prihodilo práve nyní. Dokud trval, byl to hezký sen. Proveril jsem dokonale sám sebe a také Fabii WRC 05. Doufám, že to bude mít na budoucnost týmu pozitivní efekt."
Armin Schwarz: "Vcerejšek byl zábava, ale dnešní erzety nebyly pro záver mé kariéry zrovna nejlepší. Mám za sebou težkou sezonu a musím priznat, že moje motivace už nebyla tak velká, jak by mela být. Z osmého místa radost moc nemám, radeji bych byl, kdybych dojel devátý a Colin tretí."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Prijít o nejlepší výsledek všech dob tak blízko cíli bylo opravdu velikým zklamáním. Colin pro nás odvedl skvelou práci v Británii i tady v Austrálii."
Výsledky
1.
 Duval, Smeers Citroën Xsara WRC
3:19:55,0
2.
 Rovanpera, Pietilainen Mitsubishi Lancer WR05
+ 52,9
3.
 Stohl, Minor Citroën Xsara WRC
+ 1:33,0
4.
 Atkinson, MacNeall Subaru Impreza WRC
+ 1:39,0
5.
 Galli, D'Amore Mitsubishi Lancer WR05
+ 3:04,4
6.
 Kresta, Tománek Ford Focus RS WRC 06
+ 3:09,0
7.
 Sola, Amigo Ford Focus RS WRC 04
+ 6:21,4
8.
 Schwarz, Wicha Škoda Fabia WRC 05 + 8:04,3
9.
 Arai, Sircombe Subaru Impreza WRX
+ 15:43,2
10.
 Pozzo, Stillo Subaru Impreza
+ 18:11,7
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena