wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Dve vítezství pro tým Škoda Motorsport :.
Hned na dvou frontách se o víkendu predstavil svým fanouškum tým ŠkodaMotorsport. Na Autodromu Sosnová u ceské Lípy vyhrál Setkání mistru poctvrté v rade Jan Kopecký s tovární Fabií WRC 05. Rinaldo "Dindo" Capello s Fabií WRC mezitím v Itálii obhájil na Monza Rallye Show svuj triumf z loòského roku a Colin McRae tu dojel se stejným vozem tretí.

Monza Rallye Show je soutež, porádaná v areálu známého okruhu pro závody F1. Letošní rocník sledovaly tisíce fanoušku, které pritáhlo zejména zápolení domácích hvezd – okruhového specialisty "Dinda" Capella a motocyklového šampiona Valentina Rossiho. Další hvezdou byl bývalý mistr sveta v Rallye Colin McRae. Skotský jezdec jel s Fabií WRC na asfaltu poprvé. Teprve behem samotné souteže si upravoval nastavení vozu, které puvodne vycházelo ze zkušeností a hodnot jeho italského týmového kolegy.

Areál Autodromu Sosnová hostil Setkání mistru již poctvrté a stejne jako predchozí rocníky mel i ten letošní stejné víteze: Jana Kopeckého a tovární Škodu Fabii WRC.

Jan Kopecký: "Moje vítezství bylo tesné, ale o to více se z nej raduji. Kolem poledne zacalo v Sosnové huste snežit a tra» byla neuveritelne kluzká. Hned v prvním kole finálové jízdy jsem na šotoline vyjel mimo tra» a ztratil jsem pomerne dost casu. Rozhodl jsem se ale zabojovat a vyšlo to. Podekovat bych chtel týmu ŠkodaMotorsport za umožnení tohoto startu a všem jeho clenum za bezchybnou práci. Vítezství si zasloužili i oni."

Rinaldo "Dindo" Capello: "Jsem velmi rád, že jsem mohl v Monze s Fabií WRC 05 potvrdit své loòské vítezství, protože jsem vedel, že letos to nebude jednoduché. Valentino Rossi mel k dispozici poslední specifikaci továrního Subaru a nebyl to snadný souper. Navíc byl jeho vuz vybaven pneumatikami továrního týmu a my jsme meli pouze klientské. Byla to pro nás nevýhoda, ale dokázali jsme to. Být ve stejném týmu jako Colin McRae byla pro me obrovská cest, protože jsem jeho velkým obdivovatelem. On i Valentino pritáhli na tuto show obrovský pocet fanoušku."

Colin McRae: "Monza Rallye Show je podnik, který se v mnoha smerech liší od klasické rallye a spíše se blíží okruhovým závodum. Snažili jsme se zajet co nejlepší výsledek, vydat to nejlepší ze sebe i z Fabie WRC. S asfaltovou rallye se to ale nedá srovnávat, protože na trati jsme se potkávali i s ostatními jezdci. Je to velmi specifická akce."

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Náš start na techto dvou podnicích byl formou podekování našim fanouškum za celorocní podporu. I když v nich nešlo v první rade o vítezství, jsem rád, že všichni naši jezdci se snažili nejen pobavit diváky, ale dosáhli s Fabiemi WRC i kvalitního umístení."
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena