wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Škoda Fabia RS, LS KIT 01 :.
Nedlouho po té, co si ŠkodaFabia WRC odbyla svuj debut na tratích RZ mistrovství sveta, objevuje se její dvojník na scéne v podobe tuningové úpravy. S tou však mladoboleslavská automobilka ŠkodaAuto nemá nic spolecného! Celý projekt vznikl ve spolupráci dvou nadšencu, majitele autorizovaného dealera vozu Škoda Autotrio Praha a dolnorasnického Lamino servisu. V plánu je pouze limitovaná edice, která by mela oslovit predevším zaryté vyznavace ŠkodyMotorsportu.

Základem prestavby je cistokrevná FabiaRS, dostalo se jí však nekolika vylepšení nejen vzhledu, ale i na technice. Pod kapotou je totiž stáno dieselových koní rozmnoženo na výsledných 170 (125 kW) a podvozek kompletne vymenený za závodní HP Sporting, který se používá v rallyových fábiích skupiny N. Další rozvoj sportovního talentu RSa mají na svetomí sedmnástipalcové ráfky s nízkoprofilovým obutím.
Nejvýraznejší zmenou pro oko kolemjdoucích je však aerodynamický kit. Blatníky jsou rozšírené o 3,5 cm na každou stranu. Z pochopitelných duvodu je ale celkové rozšírení kompromisem mezi závodní verzí a sériovou. Cílem této úpravy není kopírovat ostrou verzi WRC, což ani není možné, ale dát možnost dustojnou šanci príznivcum znacky ŠkodaAuto na zajímavé rešení designu.
Prerod sériové FabieRS ve finální podobu, kterou mužete videt na obrázcích, probíhal v nekolika etapách. Jako první prišly ke slovu již zmiòované rozšírené blatníky a modifikované nárazníky, pricemž ten prední zdobí obrovský otvor pro vstup vzduchu k chladici a brzdám. Na kapote se objevily definitivní podoby výdechu z motorového prostoru a strechu doplnila nezbytná rallyová kaplicka. Zmeny designu jsou samozrejme prihlášený vzor ve 13 bodech.
Výsledek vypadá fantasticky, nad takovým dílem zaplesá srdce snad každého, komu motoristický sport alespoò trochu neco ríká. Vytvorení a spasování aerodynamických doplòku karoserie trvá Laminoservisu zhruha týden. A proc si vlastne pan Jandejsek postavil privátní FabiiRS v této podobe? Treba práve proto, že byl pred pár lety prvním, kdo kopíroval vcetne válecného zbarvení ŠkoduOctavii WRC...
Více informací na www.lamino.cz, a na www.wrctrade.cz.
.: fotogalerie :.

C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena