wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Korsická Rallye :.
Nejlepšího výsledku ve své kariére dosáhl na Korsické Rallye jezdec týmu ŠkodaMotorsport Alex Bengue. ©estým místem zároveò vyrovnal dosavadní nejlepší umístení Fabie WRC 05 na souteži MS. Janu Kopeckému patrí pri jeho debutu na tratích nárocného asfaltového podniku dvanácté místo. Armin Schwarz odstoupil ze souteže po úvodní rychlostní zkoušce sobotní etapy.

Behem první etapy Korsické Rallye podaly všechny tri posádky továrního týmu ŠkodaMotorsport solidní výkon. Nejlépe si s nástrahami tratí na jihovýchod od Ajaccia poradil Alex Bengue, kterému v prubežném poradí patrí osmá prícka. Armin Schwarz je trináctý a Jan Kopecký, pri svém debutu na korsickém asfaltu, patnáctý.
Svedkem slavnostního startu bylo ve ctvrtek vecer centrum Ajaccia. Pro fanoušky to byla jedinecná príležitost k získání autogramu od jejich oblíbených jezdcu a celou akci zakoncil velký ohòostroj. Vcerejší mraky a dopolední déš» uvolnily dnes oblohu slunci, na tratích však stále zustávala mokrá místa. Pro posádky to bylo pripomenutí nástrah, které podnik s velmi promenlivým pocasím muže kdykoli prinést.
Alex zvolil pro první rychlostní zkoušku opatrnejší tempo, ale v následujících trech zajel vždy cas mezi desítkou nejrychlejších. Armina odpoledne zpomalily problémy s posilovacem rízení. Jan si byl vedom nedostatku zkušeností pri svém prvním startu na této souteži a jel velmi opatrne.
Alex Bengue: "Dopoledne jsem byl možná až príliš opatrný, ale nechtel jsem udelat sebemenší chybu. Pro odpoledne jsme zmenili nastavení vozu, ale najít kompromis je velmi težké. Na hrbolatých úsecích by se hodil mekcí a na hladkých zase tvrdší podvozek. S obema povrchy se navíc vetšinou setkáváme na jedné erzete. Celkove jsem s dnešním dnem spokojený a teším se na zítrek."
Armin Schwarz: "Dopoledne bylo auto v porádku, ale odpoledne jsem musel jet bez posilovace rízení. Na tak zatáckovité souteži, jakou je Korsika, je to velký problém."
Jan Kopecký: "Byl to pro nás velmi nárocný den. Hned v první zatácce první rychlostní zkoušky jsem se roztocil a znovu jsem si uvedomil, že zkušenost tady znamená všechno. Potešilo me, že pri druhých prujezdech jsme se podstatne zrychlili, ale nehodlám tu v žádném prípade riskovat."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): S naším prvním dnem jsem vcelku spokojený. Všechny tri vozy dojely do cíle etapy a Alex je na bodovaném míste. Armin se snaží, aby jeho ztráta byla co nejmenší a Jan pristupuje k této souteži velmi citlive jako k testu.

Ve druhé etape Korsické Rallye vybojoval jezdec týmu ŠkodaMotorsport Alex Bengue sedmé místo. Jan Kopecký je v prubežném poradí dvanáctý a Armin Schwarz po dnešní první rychlostní zkoušce odstoupil.
Alexuv den probíhal ve znamení souboje s Citroenem Xaviho Ponse. Po prvním z dopoledních úseku mu patrilo osmé místo a vzápetí se šestým nejrychlejším casem posunul pred svého soupere.
Po servisní prestávce se dostal ©panel opet nakrátko pred Alexe, ale ten odpovedel v záverecné rychlostní zkoušce sedmým nejlepším casem a na sedmé místo se vrátil. Jan se držel svého plánu a bezpecne získával další zkušenosti s tímto zrádným podnikem. Armina potkal po prvním mereném úseku problém, který nebylo možné vyrešit pri zachování primerené míry rizika. Pravidla MS urcují, že stejné vozy jako na Korsice, musí být použity i príští týden v Katalánsku. Tým se proto rozhodl neriskovat možné vážné poškození Fabie WRC 05 a do zítrejší záverecné etapy již nemecký jezdec neodstartuje.
Alex Bengue: "Na první ranní erzete to hodne klouzalo a opet jsem byl zrejme až príliš opatrný. Na druhém úseku to již bylo lepší, ale na tretím mi zacala vibrovat jedna z pneumatik a posledních 24 kilometru jsem nemohl jet na maximum. Dostal se prede mne Xavi Pons, ale na záverecné rychlostní zkoušce jsem získal sedmé místo zpet. Byl to skvelý souboj behem celého dne a verím, že i zítra udržím Xaviho za svými zády."
Jan Kopecký: "Pokracuji ve sbírání zkušeností a dávám si velký pozor, abych zbytecne nechyboval. Pri druhých prujezdech jsou mé casy lepší a tak by to melo být. Jsem tedy spokojený."
Armin Schwarz: "Behem první rychlostní zkoušky jsme meli nekolik problému s ovládáním auta a to zpusobilo nadmerné opotrebení pneumatik. Nebyla to chyba Michelinu, ale bez znalosti príciny problému by bylo príliš riskantní v souteži pokracovat."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Alex jel dnes opravdu dobre a svoji soucasnou pozici si plne zaslouží. Jan zanechává pri svém debutu také velmi dobrý dojem. Armin sice odstoupil, ale museli jsme myslet predevším na bezpecnost a také udržet vuz v porádku pro Katalánsko."

V cíli Korsické Rallye dosáhl nejlepšího výsledku ve své kariére jezdec týmu ŠkodaMotorsport Alex Bengue. ©estým místem zároveò vyrovnal dosavadní nejlepší umístení Fabie WRC na souteži MS. Janu Kopeckému patrí pri jeho debutu na tratích nárocného asfaltového podniku dvanácté místo. Armin Schwarz odstoupil ze souteže po úvodní rychlostní zkoušce sobotní etapy.
Aby se Alex udržel pred Xavi Ponsem, zvolil nejmekcí smes pneumatik Michelin. Na obou prvních dopoledních rychlostních zkouškách zajel ctvrtý nejrychlejší cas a dostal se na dohled pátému místu, které pred jeho útokem musel bránit Roman Kresta. Alex snížil Krestuv náskok o 23 sekund, ale v cíli mu k posunu pred ceského jezdce chybelo 6,3 sekundy.
Jan doplatil na problémy se systémem mousse na svých pneumatikách a neudržel za svými zády soukromou Fabii WRC jezdce Francouzské federace Nicolase Vouilloze. Prestože Francouz dostal svuj vuz až po ctvrtecním slavnostním startu a nemel prakticky možnost s ním trénovat, zajel výbornou soutež.
Alex Bengue: "Pro me i pro tým je to fantastický výsledek. Opravdu potešený jsem byl výkonem auta a také tím, jakým zpusobem jsme byli schopni bojovat s Xavierem a Romanem. Jsem rád, že jsem pro tým zopakoval nejlepší výsledek sezony na tak nárocné souteži."
Jan Kopecký: "Prijel jsem sbírat zkušenosti a chtel jsem dojet až do cíle souteže. Obojí se mi podarilo splnit a už se teším na Katalánsko."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Pro tým i pro Alexe je to opravdu dobrý výsledek. Jel skvele a velmi se snažil o další posun v konecném poradí. Trikrát dosáhla Fabia WRC 05 ctvrtého nejrychlejšího casu a predvedla své skutecné možnosti. Byla to pro nás velmi duležitá soutež."
Výsledky
1.
 Loeb, Elena Citroën Xsara WRC
3:35:46,7
2.
 Gardemeister, Honkanen Ford Focus RS WRC 04
+ 1:51,7
3.
 Solberg P., Mills Subaru Impreza WRC
+ 2:42,0
4.
 Sarrazin, Giraudet Subaru Impreza WRC
+ 3:34,2
5.
 Kresta, Tománek Ford Focus RS WRC 04
+ 5:21,5
6.
 Bengue, Escuredo Škoda Fabia WRC 05 + 5:27,8
7.
 Pons, Del Barrio Citroën Xsara WRC
+ 5:41,8
8.
 Bernardi, Fortin Peugeot 307 WRC
+ 6:32,1
9.
 Galli, D'Amore Mitsubishi Lancer WR05
+ 6:37,8
10.
 Rovanpera, Pietilainen Mitsubishi Lancer WR05
+ 9:22,5
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena