wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Katalánská Rallye :.
V cíli Katalánské Rallye obsadili bodované pozice jezdci týmu ŠkodaMotorsport Jan Kopecký a Armin Schwarz. Jan získal zároveò svuj první bod v MS do hodnocení jezdcu. Do hodnocení znacek si tým pripsal body pouze za umístení Armina, protože Jan nebyl do souteže prihlášen jako druhý oficiální jezdec. Tím byl Alex Bengue, který byl nucen behem druhé etapy odstoupit kvuli závade na prevodovce.

Letošní Katalánská Rallye vede výhradne v okolí Tarragony, na západ od Barcelony. Fanoušci by letos marne hledali nekteré z klasických úseku od Lloret de Mar, vcetne proslulé a z fotografií velmi známé scenérie pod viaduktem.

Po první etape pozmenené Katalánské Rallye je nejlépe umísteným jezdcem týmu Škoda Motorsport Alex Bengue. Jeho Fabia WRC 05 byla vždy nejrychlejší ze všech trí nasazených továrních vozu, avšak chyba pri príjezdu do casové kontroly pred startem do ctvrté rychlostní zkoušky stála francouzskou posádku minutovou penalizaci. Ta ho odsunula pri jeho debutu na španelské souteži na dvanácté místo prubežného poradí. Jan Kopecký odstartoval opatrne a postupne si buduje vetší sebeduveru. Po prvních šesti rychlostních zkouškách mu patrí trináctá pozice, Armin Schwarz je šestnáctý.
Ve trech z úvodních ctyr merených úseku zajel Alex casy mezi desítkou nejlepších. Nebylo jednoduché zvolit správné pneumatiky a nastavení vozu, protože podmínky byly vždy na každé ze série dvou rychlostních zkoušek diametrálne odlišné. Na záverecném úseku byl však Alex ctvrtý nejrychlejší a svuj pocet umístení v TOP10 tak rozšíril.
Alex Bengue: "Dnes byly podmínky opravdu nárocné. Nebylo možné zvolit pneumatiky a nastavení podvozku, které by vyhovovalo jak suchým, tak mokrým podmínkám, se kterými jsme se setkávali v každé dvojici erzet. Presto se mi podarilo zajet nekolik slušných casu a všechno šlo dobre. ctvrté místo v poslední rychlostní zkoušce bylo pro nás opravdu dobré."
Jan Kopecký: "Pokoušel jsem se dnes odstartovat tak, jak jsem jel poslední den na Korsice. Podmínky ale byly velmi zrádné. Cítím, jak se mi vrací sebeduvera s každou další rychlostní zkouškou a s prubehem dnešního dne jsem vcelku spokojený."
Armin Schwarz: "Meli jsme s ovládáním auta podobné problémy jako na Korsice, ale naštestí ne v takovém rozsahu. Není možné, abych jel rychleji."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Smíšené podmínky na trati pripravily pro všechny jezdce velmi nárocný den. Jsem tedy potešen, že máme všechny tri vozy v cíli. Alex i Jan pokracují ve výkonech, které predvedli na Korsice."

Po druhém dni Katalánské Rallye je jezdec týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký na bodované osmé pozici. Pres závadu na prevodovce v záverecné rychlostní zkoušce patrí Arminu Schwarzovi jedenáctá pozice, která zajiš»uje bodový zisk pro tým do hodnocení znacek.
Jan zajel na dnešním druhém mereném úseku desátý nejlepší cas a posunul se nejprve na dvanáctou a vzápetí na desátou prícku. Sedmá pozice na RZ10 mu vynesla opet lepší umístení v prubežném poradí a deváté místo si upevnil nejprve šestým nejrychlejším casem na RZ 11 a dalším sedmým místem v záverecném úseku dne. Do poslední etapy odstartuje pouhých sedm sekund za Antonym Warmboldem.
Pro Alexe Bengueho skoncila soutež na dnešní druhé rychlostní zkoušce, když byl nucen odstoupit z bodované pozice pro poruchu prevodovky. Úvodní merený úsek dne byl kvuli problémum s diváky zrušen, ale ješte predtím tu Alex zajel velmi slušný cas. Do záverecné etapy francouzský jezdec nenastoupí.
Jan Kopecký: "Dnešek byl pro nás lepší a zajeli jsme pár dobrých casu. Ráno to ale bylo velmi težké. Nekteré erzety byly na startu a v cíli suché, ale všude jinde bylo mokro. Když se nám podarilo zvolit správné pneumatiky, všechno bylo v pohode a mohli jsme jet opravdu rychle. Zítra to bude zajímavé!"
Armin Schwarz: "Myslím, že už jsme vyzkoušeli úplne všechno, abychom zjistili, proc se auto na posledních dvou soutežích tak špatne ovládá. Prevodovka prestala radit nekteré stupne a jak prujezd poslední erzetou, tak cesta do servisní zóny nebyla vubec jednoduchá."
Alex Bengue: "Prvních deset kilometru se zdálo být všechno v porádku. Pak jsem ale chtel preradit ze ctyrky na petku a nestalo se nic. Otácky motoru se zvyšovaly, ale nebylo možné cokoli zaradit ani pres automatiku, ani rucne. Je to velké zklamání."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Samozrejme je ztráta Alexe velkým zklamáním, tím spíše, že se nám behem nekolika posledních souteží technické problémy vyhýbaly. Jan dnes zajel velmi dobre a s Arminovým umístením na bodované pozici musíme být pro zítrek optimisty."

V cíli Katalánské Rallye obsadili jezdci týmu ŠkodaMotorsport Jan Kopecký a Armin Schwarz bodované pozice. Jan získal zároveò svuj první bod v MS do hodnocení jezdcu. Do hodnocení znacek si tým pripsal body pouze za umístení Armina, protože Jan nebyl do souteže prihlášen jako druhý oficiální jezdec. Tím byl Alex Bengue, který však byl nucen behem druhé etapy odstoupit a kvuli závade na prevodovce.
Pro záverecné tri rychlostní zkoušky zvolil Jan opatrnejší prístup, ale i tak byla patrná jeho zvyšující se sebeduvera. Na druhém mereném úseku dojel šestý a udržel si odstup od devátého Atkinsona. V cíli byl tri pozice pred svým týmovým kolegou.
Jan Kopecký: "Dnes dopoledne už bylo zbytecné cokoli riskovat. Vyzkoušel jsem si, že za dobrých podmínek jsem byl dost rychlý, ale místy byla velmi špatná viditelnost. Dal jsem radeji prednost osmému místu, než abych o vše prišel pri prípadné nehode v honicce za Warmboldem."
Armin Schwarz: "Dnešní první rychlostní zkouška byla neuveritelná. Místy byla tak hustá mlha, že se zdála být jako záclony. V jedné minute nebylo videt nic a za chvíli byla zase pryc. clovek nemohl vedet, co ho ceká za zatáckou."
Martin Mühlmeier (vedoucí týmu ŠkodaMotorsport): "Jan predvedl velmi dobrý výkon a delal presne to, co jsme od nej vyžadovali. Armin také dojel s autem až do cíle, ale je mi líto Alexe, který se kvuli ojedinelému technickému problému na cílovou rampu nedostal."
Výsledky
1.
 Loeb, Elena Citroën Xsara WRC
3:31:07,0
2.
 Duval, Smeers Citroën Xsara WRC
+ 1:21,9
3.
 Hirvonen, Lehtinen Ford Focus RS WRC 03
+ 2:46,7
4.
 Pons, Del Barrio Citroën Xsara WRC
+ 2:47,9
5.
 Kresta, Tománek Ford Focus RS WRC 04
+ 3:24,6
6.
 Bernardi, Fortin Peugeot 307 WRC
+ 4:09,4
7.
 Warmbold, Orr Ford Focus RS WRC 04
+ 5:00,3
8.
 Kopecký, Schovánek Škoda Fabia WRC 05 + 5:22,3
9.
 Atkinson, MacNeall Subaru Impreza WRC
+ 5:40,2
10.
 Rovanpera, Pietilainen Mitsubishi Lancer WR05
+ 7:39,3
11.
 Schwarz, Wicha Škoda Fabia WRC 05 + 9:08,6
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena