wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Škoda Auto bude v MS v Rallye 2006 podporotvat soukromé týmy :.
ŠkodaAuto potvrzuje další prítomnost znacky v MS. Nasazeny budou dva soukromé týmy z ceské republiky a Rakouska. Oficiální podporou soukromých týmu navazuje ŠkodaAuto s Fabií WRC na svou dosavadní úcast v MS v automobilových soutežích. Zapojení znacky Škoda do svetového šampionátu tak pokracuje a zároveò se rozširuje její prítomnost v oblasti motoristického sportu, od jehož pocátku v automobilce ubehlo v roce 2001 sto let.

Pro další spolupráci v MS byli vybráni dva partneri, jeden se základnou v ceské republice, druhý v Rakousku. ceský tým vznikne kolem bývalého mistra ceské republiky Jana Kopeckého. Bude se jednat o soukromý tým s jedním vozem a Jan absolvuje deset evropských souteží kalendáre MS 2006 se soucasnou Fabií WRC 05.

Dve Fabie WRC bude nasazovat Red Bull Škoda Team, který se predstaví rovnež na deseti podnicích MS v rámci nové kategorie "Manufacturer 2". Ta umožòuje soukromým týmum s tovární podporou úcast na omezeném poctu podniku, namísto plného, šestnáctidílného programu MS. Red Bull Škoda Team povede Raimund Baumschlager a jeho Baumschlager Rally & Racing Team. Jedním z jeho jezdcu bude 21ti letý Rakušan Andreas Aigner, který sbíral zkušenosti v minulých sezonách MS jako clen juniorského týmu Red Bull. Jednání o druhém jezdci stále probíhají a jeho jméno bude oznámeno pozdeji.

ŠkodaMotorsport zajistí pro oba týmy stejne širokou podporu, která zahrnuje dodání Fabií WRC a potrebného souboru dílu pro tento program. Behem celé sezony budou mít týmy k dispozici technickou podporu a na jednotlivých podnicích budou prítomni další inženýri z továrny. Zvýšenou podporu dostanou také národní WRC projekty importéru ŠkodaAuto na nekterých evropských trzích.
MS v Rallye 2006 odstartuje tradicní Rallye Monte Carlo (20. - 22. ledna).

Detlef Wittig (predseda predstavenstva ŠkodaAuto): "O možných podobách naší další úcasti v mistrovství sveta v rallye jsme interne dlouho a obsáhle debatovali a máme za to, že je to ten nejefektivnejší zpusob, jak zachovat prítomnost znacky v šampionátu. Verím, že oba partneri budou v nastávající sezone dobrými reprezentanty automobilky ŠkodaAuto."

Harald Ludanek (clen predstavenstva pro oblast technického vývoje ŠkodaAuto): "Ke konci minulé sezony bylo patrné technické zlepšení Fabie WRC 05, avšak celkový výkon techniky, týmu a posádek nebyl dostatecný pro vetší úspech v porovnání s konkurencí. Také diskuse o budoucích úpravách pravidel ze strany FIA nás vedly k rozhodnutí jít dále cestou partnerství s mladými a talentovanými jezdci, jako je Jan Kopecký a Andreas Aigner, prostrednictvím jejich soukromých týmu. ŠkodaAuto bude vývoj šampionátu a jeho pravidel bedlive sledovat a nekdy v budoucnu se rozhodneme, zda se jednou vrátíme jako tovární tým."
C 2001 - 2011 | všechna práva vyhrazena